İstanbul

Karlıtepe Mesire Alanı

Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı nerede, Beykoz Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı giriş ücreti, Karlıtepe Mesire Alanı nasıl gidilir, Karlıtepe Mesire Alanı yorumlar, Karlıtepe Mesire Alanı hakkında bilgi, Karlıtepe Mesire Alanı manzarası, Karlıtepe Mesire Alanı mangal, Karlıtepe Mesire Alanı ulaşım, Karlıtepe Mesire Alanı görsel

Karlıtepe Mesire Alanı, Beykoz’da belediye tarafından 2019 yılında halka açılan ve İstanbullular için hem muhteşem manzarası hem de harika düzenlenmiş detaylarıyla nefes alınacak yerler listesinde yer almaktadır. Buraya özellikle hafta içi yapacağınız ailece piknik etkinliğinde ve gezisinde memnun kalacağınızı yazımın başında belirtmek istiyorum. Bir süredir keşfedilecek ve gezilecek yerler listemizde yer alan “Beykoz Karlıtepe Mesire Yeri”ne yapmış olduğumuz ziyaretimizde edindiğimiz tecrübelerimizi bu yazımızda sizlere aktarmak istedim.

Karlıtepe Mesire AlanıKarlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı nerede, Beykoz Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı giriş ücreti, Karlıtepe Mesire Alanı nasıl gidilir, Karlıtepe Mesire Alanı yorumlar, Karlıtepe Mesire Alanı hakkında bilgi, Karlıtepe Mesire Alanı manzarası, Karlıtepe Mesire Alanı mangal, Karlıtepe Mesire Alanı ulaşım, Karlıtepe Mesire Alanı görsel

2014 yılından itibaren tasarlanan ve 2019 yılında halka açılan Karlıtepe Mesire Alanı, ziyaretçileri için neredeyse her şeyi düşünülmüş ve güzel bir şekilde tasarlanmış oldukça güzel bir alan olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul Boğazı’nı güzel ve geniş bir şekilde seyredebildiğiniz Çamlıca Tepesi’ne rakip olabilecek bir manzaraya sahip olan bir noktaya yapılan “Karlıtepe Piknik Alanı”, bu anlamda da kendisine hayran bıraktıracak bir nitelikte.

Beykoz Belediyesi tarafından iddialı bir şekilde hazırlanan bu mesire yeri; seyir terasları, piknik, gezinti, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla ve İstanbul Boğazı manzarasıyla oldukça güzel bir düzenlenmiş. Burada yer alan manzara tepesinde hem İstanbul Boğazı’nı seyredebilir hem de üç köprüyü tek bir noktadan görebilirsiniz.

Biraz da “Karlıtepe Mesire Alanında Neler Var?” sorusuna cevap vereyim:

 • İçinde yol boyunca rahatlıkla bulabileceğiniz yüzlerce kapasitelik araç park alanları mevcut.
 • Yüzlerce teras şeklinde düzenlenmiş olmak üzere piknik masaları mevcut.
 • Kilometrelerce yürüyüş ve bisiklet parkuru mevcut.
 • Kolaylıkla ulaşabileceğiniz mesafelerde yer alan 4 adet temiz sayılacak tuvaletler mevcut.
 • Belli aralıklarla serpiştirilmiş çeşmeler de mevcut.
 • Kahvaltı yapabileceğiniz ya da yemek yiyebileceğiniz bir adet kır lokantası mevcut.
 • Büfeler yer alıyor.
 • Mini halı saha ile basketbol sahası da yer almaktadır.
 • İstanbul Boğazı’nı seyredebileceğiniz manzara tepesi mevcut.

Karlıtepe Mesire Alanı Mangal

Mesire alanında ayrıca ateş yakmak ve mangal yapmak yasak. Mangal yapmak isteyenler için mesire alanının belirli noktalarına belediye tarafından işletilen gazla çalışan mangal ocakları kurulmuş. Etinizi getirdiğinizde kilogram başı ortalama 5 TL ücretle mangalınızı hazır ocaklarda pişirebiliyorsunuz.

Belki kendi mangalınızda et pişirmenin tadı başka olur ancak temizlik, güvenlik ve orman yangınlarını düşündüğümüzde böyle bir uygulamanın olması da anlamlı olmaktadır.

Karlıtepe Mesire Alanı Restoran

Alanın içinde çeşitli büfeler yer almakla birlikte bir de kır lokantası yer almaktadır. Beykoz Belediyesi tarafından işletilen lokantada kahvaltı yapıp yemek yiyebilirsiniz. Menüsü oldukça zengin ve fiyatlar da açıkçası dışarıya göre daha uygun, özellikle Beykoz ilçesini baz alacak olursak gayet makul seviyede diyebiliriz. Fiyatları ve menüyü incelemek isteyenlerle de paylaşmak istiyorum: Restoran Menüsü

Karlıtepe Mesire Alanında Ne Yapılır?Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı nerede, Beykoz Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı giriş ücreti, Karlıtepe Mesire Alanı nasıl gidilir, Karlıtepe Mesire Alanı yorumlar, Karlıtepe Mesire Alanı hakkında bilgi, Karlıtepe Mesire Alanı manzarası, Karlıtepe Mesire Alanı mangal, Karlıtepe Mesire Alanı ulaşım, Karlıtepe Mesire Alanı görsel

Burada yapabileceğiniz en güzel etkinliğin başında ailece piknik yapmak olacaktır. Seyir terasları şeklinde geniş bir şekilde düzenlenmiş piknik masalarında ailece oturabilirsiniz. Eğer Beykoz’a yakın noktalarda oturuyorsanız burası sizler için bir alışkanlık haline gelebilir.

Eğer spor ve yürüyüş yapmak için bir yer arıyorsanız burası da sizler için uygun olacaktır. Özellikle 2 saate kadar otopark ücretinin olmaması da günün belirli saatlerinde aracınızla gelip sporunuzu yapabileceğiniz anlama gelmektedir.

Çocuklar için mesire alanı içinde birçok noktada oyun alanları, basketbol ve futbol sahası yer almaktadır. Çocuklarınızın keyifli bir gün geçirmesi için de burası güzel düşünülmüş.

Karlıtepe Mesire Alanı Giriş ÜcretiKarlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı nerede, Beykoz Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı giriş ücreti, Karlıtepe Mesire Alanı nasıl gidilir, Karlıtepe Mesire Alanı yorumlar, Karlıtepe Mesire Alanı hakkında bilgi, Karlıtepe Mesire Alanı manzarası, Karlıtepe Mesire Alanı mangal, Karlıtepe Mesire Alanı ulaşım, Karlıtepe Mesire Alanı görsel

Beykoz’da yer alan bu güzel mesire alanlarına girişte herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Araçlarıyla alana giriş yapacaklar gün boyu 2021 yılı için 10 TL otopark ücret ödemeleri gerekmektedir ki hemen hatırlatalım otoparklar ilk iki saat ücretsiz. İki saati aştıktan sonra 10 TL ödemektesiniz.

Araç olmadan yaya olarak giriş yapanlardan ise herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Karlıtepe Mesire Alanı Nerede? Nasıl Gidilir?Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı nerede, Beykoz Karlıtepe Mesire Alanı, Karlıtepe Mesire Alanı giriş ücreti, Karlıtepe Mesire Alanı nasıl gidilir, Karlıtepe Mesire Alanı yorumlar, Karlıtepe Mesire Alanı hakkında bilgi, Karlıtepe Mesire Alanı manzarası, Karlıtepe Mesire Alanı mangal, Karlıtepe Mesire Alanı ulaşım, Karlıtepe Mesire Alanı görsel

Karlıtepe Mesire Yeri, İstanbul’un boğaza bakan ilçesi olan Beykoz’un Gümüşsuyu Mahallesinde yer almaktadır. Özel araçları olanlar buraya kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Buranın Beykoz merkeze olan uzaklığı yaklaşık 8 km olmakla birlikte diğer ilçelere olan uzaklıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

Pendik: 38 km
Kartal: 36 km
Maltepe: 30 km
Kadıköy: 25 km
Üsküdar: 25 km

Özel araçlarıyla buraya gelecekler için alanın konumu da paylaşmak istiyorum:

Peki “Karlıtepe Mesire Alanına otobüsle nasıl gelebilirsiniz?” sorusunun cevabını da verelim: Buraya gelebilmeniz için öncelikle Beykoz merkezine ulaşmanız gerekmektedir. Beykoz merkezden hareket eden “Riva” minibüsleriyle buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Yine 135K Karlıtepe-Ortaçeşme otobüsleri de buradan geçmektedir.

Karlıtepe Mesire Alanı Ziyaret Saatleri: Haftanın 7 günü saat 08.00 ile 23.00 arasında buraya giriş yapabilirsiniz.

Karlıtepe Mesire Alanı Video

Burada edindiğim tecrübeleri blogumda paylaştım fakat bazen yazdıklarımızı video şeklinde paylaşmak daha kalıcı olduğundan ve sizlere burayı her yönüyle göstermek istediğimden burada çekmiş olduğum videoyu da sizlerle paylaşıyorum. Hepinize keyifli seyirler dilerim.

Karlıtepe Mesire Alanı Yorumlar

Belediye tarafından güzel düşünülüp güzel bir şekilde faaliyete geçirilmiş olan mesire alanını ziyaret ettikten sonra deneyimlerimi sizlerle olumlu ve olumsuz yönleri şeklinde paylaşmak istedim. Böylelikle ziyaret öncesi daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

+ Olumlu Düşüncelerim:

 • Girişlerin ücretsiz olması
 • Yol boyunca yüksek kapasiteli park alanları
 • Yüzlerce masanın ve terasın olması
 • İçinde dört adet ücretsiz ve temiz tuvaletlerin varlığı.
 • Büfelerin yer alması
 • Ücretsiz elektrikli ring aracı
 • Düzenli ve temiz olması
 • Boğazı gören güzel bir manzara tepesinin olması

– Olumsuz Düşüncelerim:

 • 🤷‍♂️

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR
Anadolukavağı
Beykoz Korusu
Polonezköy
Anadolu Hisarı
Küçüksu Kasrı
İstanbul’da Gezilecek Yerler

Yorum yap