Hakkımızda

Merhaba, ben Deniz. Gezmek, yeni yerler keşfetmek ve özellikle yüzlerce yıl boyunca dünyaya tanıklık etmiş tarihi yapılar üzerindeki tüm yaşanmışlıkları keşfetmek en büyük tutkum. Uzun yıllar fırsat buldukça özellikle yurt içinde gezdim, görmek istediğim birçok noktaya ulaştım. Son yıllarda da en büyük hayalim olan yurt dışına çıkıp farklı kültürleri yakından tanıma fırsatını buldum.

Bu tutkularımla birlikte son beş yıldaki en büyük hobim fotoğraf çekmek oldu. Bu yoldaki en önemli adımımı yaklaşık bir yıl süren fotoğrafçılık kursuna katılmakla attım. Fotoğrafçılığın en temel konularına indik, çekim teknikleri üzerine çalıştık ve fotoğraf çekimlerini pratiğe dökmek için yaklaşık on gezi turuna katıldım. Fotoğraf hobimi, gezilerimdeki güzel anları ölümsüzleştirmek için kullanmaya başladım.

Fotoğrafçılıkla birlikte ölümsüzleştirdiğim anılarımı daha güçlü hale getirebilmek için video çekmeye başladım. Amatörce video çekimlerimi, kendimce öğrendiğim programlarla render ederek Youtube üzerinden yayımlamaya başladım. Böylelikle Youtube Kanalımız da doğmuş oldu.

Gezerek yeni yerler keşfetmek, fotoğraflarla bu görüntüleri ölümsüzleştirmek ve sonrasında teknolojinin imkanlarını zorlayarak hareketli görüntüleri render etmek… Bu gelişim aşamaları sonunda beni, gezdiğim ve ölümsüzleştirdiğim yerler hakkındaki fikirlerimi bir yere yazmak ve daha da ötesi edindiğim tecrübeleri dünyayla paylaşma fikrine sevk etti. Kuracağım blogun ismi konusunda düşüncelere dalarken çok yakın bir arkadaşımın “Sen GezGez insanısın” şeklindeki yorumu isim konusunda bir adım atmama vesile oldu. İşte her açtığımda gözlerimin parladığı “gezgezinsani.com” sitesi böyle doğdu.

GezGezİnsani.Com’in Amacı Ne?

2017 yılında emeklemeye başlayan GezGezİnsani.Com’in öncelikli amacı Türkiye ve yurt dışında yapmış olduğumuz gezilerde edindiğimiz tecrübeleri siz takipçilerimizle paylaşmak, böylelikle ziyaretçilerin gezisini daha anlamlı kılabilmektir. Gezilerinizi daha da anlamlı hale getirmek için sitemizde gezilere ait notlar, gezi noktaları hakkında bilgi, fotoğraflar ve videolar yer almaktadır.

Sitemizde yer alan makalelerdeki gezi notları, gözlemler, olumlu ya da olumsuz değerlendirmeler tamamen kendi yazarlarımızın deneyimlerine dayanmaktadır. Yazarlarımızın deneyimlerinden oluşan makalelerin tek amacı daha sonra buraları ziyaret edecek site kullanıcılarımıza rehber olmak, tatillerini ve gezilerini daha sağlıklı yapmalarını sağlamaktır.