Uçak Bileti

Alanında öncü 5 seyahat uygulaması

Yurtiçi ve yurtdışı seyahat planını uçak biletinden oteline, araç kiralamasından trenine kadar tek başına gerçekleştirmek mümkün fakat artan seyahat maliyetlerinden çekinen gezginlerin elinin altında olması gereken en iyi ve gelişmiş 5 seyahat uygulamasını derledik.

1. Skyscanner

Uygulama kategorisi: Uçak bileti

Uygulamanın özellikleri:

Fiyat karşılaştırması: Uçak bileti alanında diğer benzeri sitelerden en ayrıştırıcı özelliği fiyat karşılaştırması yapma şansı tanıması. Binlerce yerli ve uluslararası havayolu firmasının bilet fiyatlandırmasını saniyeler içinde karşılaştırabiliyor.

Seçim çeşitliliği: Skyscanner uygulaması uluslararası bir aplikasyon olduğu için dünyanın dört bir yanına sefer düzenleyen binlerce havayolu firmasının verilerini tarayıp size en uygun seçenekleri listeleyebiliyor. Hal böyle olunca ayırdığınız bütçeye en makul uçak biletini kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Hızlı ve pratik işlem: Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde zorlanmadan birkaç tık ile hızlı rezervasyon gerçekleştirebiliyorsunuz. Birkaç dakikada aradığınız kriterlere göre filtrelenmiş uçak bileti seçenekleri arasından dilediğinizi hızla satın alabiliyorsunuz.

2. Enuygun

Uygulama kategorisi: Otobüs bileti

Uygulamanın özellikleri:

Gelişmiş filtreleme ile fiyat karşılaştırma: Enuygun.com Türkiye genelinde ve hatta yurtdışına sefer düzenleyen birçok otobüs firmasının fiyatlarını karşılaştırma imkanı tanıyor. Bunu yaparken de müşterinin bütçe, koltuk, araç ve tarih-saat tercihlerine göre ayarlanan gelişmiş filtreleme aracını kullanıyor.

Hızlı satın alma imkanı: Özellikle de Enuygun App uygulamasını telefonunuza indirmeniz halinde kart ve kimlik bilgilerinizi kaydederek saniyeler içinde biletinizi satın alabiliyorsunuz.

Fiyat Alarmı uygulaması: Seçtiğiniz biletlerde indirim ya da kampanyalar gerçekleştiğinde Fiyat Alarmı sayesinde haberdar olup hesaplı bir alışveriş gerçekleştirebiliyorsunuz.

Satın alma sonrası müşteri desteği: Biletinizi aldıktan sonra herhangi bir aksilik durumunda iptal ya da iade için 7 gün 24 saat müşteri desteği alabileceğiniz uzmanlar bulunuyor.

Tek uygulamada tüm seyahat organizasyonu: Araç kiralama, uçak bileti, otobüs bileti ve otel rezervasyonun yanı sıra vize için gerekebilen seyahat sağlık sigortası ve havaalanı transfer hizmeti gibi çok çeşitli alanlarda işinize yarayabilir. Seyahat uzmanlarının detaylı hazırladığı gezi rehberleri de tek uygulama çatısında seyahat planlamasına dair her şeyi bulmanızı mümkün kılıyor.

3. Omio

Uygulama kategorisi: Tren bileti

Uygulamanın özellikleri:

Uluslararası hizmet: Sadece yurtiçinde hizmet veren benzer site ve uygulamalar olsa da dünyanın dört bir yanına tren bileti bulabileceğiniz bir uygulama.

Fiyat karşılaştırma: Farklı demiryolu şirketlerinin biletlerini size sunarak fiyat karşılaştırması yapmanıza olanak tanıyor.

Geniş hizmet alanı: Aynı hizmet alanında faaliyet gösteren uygulamalardan farklı olarak tren biletinin yanı sıra feribot bileti dahi bulabileceğiniz bir seyahat platformu.

4. Booking

Uygulama kategorisi: Otel rezervasyonu

Uygulamanın özellikleri:

Hatırlatıcı: Booking.com ile bilet ve rezervasyonlarınız için hatırlatma hizmeti alarak satın alma işleminizi zamanlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Rezervasyon kontrolü: Rezervasyon sonrasında bilet bilgilerinizi kontrol edebilir, değiştirip düzenleyebilir ya da iptal edebilirsiniz.

Gezi rehberliği: Gideceğiniz yere özgü detaylı bilgi alabileceğiniz rehber içeriklerle planınızı oluşturabilirsiniz.

5. TripAdvisor

Uygulama kategorisi: TripAdvisor

Uygulamanın özellikleri:

Gezi planlama: TripAdvisor özellikle bilmediğiniz bir şehir ya da ülkeye gidecekseniz planlamanızı oluşturup keşfe çıkacağınız rotaları, nerede ne yiyeceğinizi belirlemenizde destek olabilecek bir uygulama.

Kullanıcı yorumları: Restoran, müze ve benzeri yerlerde nelerle karşılaşabileceğiniz ve dikkat etmeniz gereken şeyleri not alabileceğiniz kullanıcı yorumları bulunuyor.

Uygulamaya özel fırsatlar: Çoğu zaman TripAdvisor uygulamasına ve üye kullanıcılarına özel indirimli seyahat fırsatları yakalayabiliyorsunuz.

Yorum yap