Fethiye

Kıdrak Koyu

Kıdrak, Kıdrak koyu, Kıdrak plajı, Kıdrak tabiat parkı, Ölüdeniz Kıdrak koyu, Ölüdeniz Kıdrak plajı, Fethiye Kıdrak koyu, Fethiye Kıdrak plajı, Kıdrak koyu giriş ücreti, Kıdrak koyu yorumlar, Kıdrak beach, Kıdrak beach foto, Kıdrak koyu nerede

Fethiye’de gidebileceğiniz birbirinden güzel plajların varlığı içinde burayı da görelim dediğimiz gittiğimizde her detayıyla hayran kaldığımız “Kıdrak Koyu” ya “Kıdrak Plajı”ndan bahsetmek istiyorum. Turkuaz rengindeki tertemiz denizi, sakin ortamı ve aynı zamanda tabiat parkı olan kısmıyla biz burayı çok sevdik. Kıdrak Koyu, özellikle Ölüdeniz’in kalabalığından kaçmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken bir plaj.

Kıdrak Tabiat ParkıKıdrak, Kıdrak koyu, Kıdrak plajı, Kıdrak tabiat parkı, Ölüdeniz Kıdrak koyu, Ölüdeniz Kıdrak plajı, Fethiye Kıdrak koyu, Fethiye Kıdrak plajı, Kıdrak koyu giriş ücreti, Kıdrak koyu yorumlar, Kıdrak beach, Kıdrak beach foto, Kıdrak koyu nerede

Kıdrak Koyu’nun olduğu 25 hektarlık alan, 2017 yılında tabiat parkı olarak ilan edilerek koruma altına alınmış. Tabiat parkının içinde birçok ağaç türü ve canlı yaşam da mevcut.

Kıdrak Tabiat Parkı’nın içinde plaj, piknik masaları ve oturma alanları mevcut. Yani buraya gelerek hem piknik yapabilir hem de sonrasında denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Fethiye’deki diğer plajlara kıyasla sakin bir ortamı bulunan tabiat parkında ailece hem piknik hem de deniz keyfi yaşayabiliyorsunuz.

Plajın hemen 25 metre arkasındaki ağaçların altında gölgelik alanlarda piknik masalarında oturma gibi şansınız varken aynı zamanda cafenin önündeki ağaçların altına yerleştirilmiş olan şezlonglarda uzanabilirsiniz. Böylelikle serin alanda uzanırken hemen 20 metre ötede kendinizi kızgın kumların eşliğinde turkuaz rengindeki serin denize bırakabilir ve çıplak gözle bile dibin göründüğü denizin dibini görebilirsiniz.

Hem gölgelik alanda şezlonglar yer almakla birlikte kumsalda da işletmenin şezlongları mevcut. Tercihinize göre bunlardan birisini seçebilirsiniz fakat tavsiyem yanınızda sandalye ve şemsiye getirerek plajda istediğiniz yerde plajın keyfini çıkarabilirsiniz. Hemen söyleyeyim; ağaçlar altında yer alan şezlongların 2021 fiyatı 35 TL, plajdaki şezlonglar da kişi başı 25 TL ve ayrıca şemsiye için de 25 TL vermeniz gerekiyor. Bizim gibi yanınızda sandalye ve şemsiye getirirseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Ölüdeniz Kıdrak Koyu içerisinde hizmet veren bir işletmenin restoranı olmakla birlikte düzenli ve temiz bir şekilde plaj içinde WC, duş ve soyunma kabinleri de mevcut. Tabiat parkına giriş yaptıktan sonra aracınızı otoparka bırakabilir ve plajdaki bu hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

NOT: Kıdrak Koyu kamp anlamında değerlendiremeyeceğiniz bir yer, burada çadır kuranları görmemekle birlikte internetteki yorumlardan da anladığım kadarıyla burada kamp yapmak yasak.

Kıdrak Koyu’nda Ne Yapılır?Kıdrak, Kıdrak koyu, Kıdrak plajı, Kıdrak tabiat parkı, Ölüdeniz Kıdrak koyu, Ölüdeniz Kıdrak plajı, Fethiye Kıdrak koyu, Fethiye Kıdrak plajı, Kıdrak koyu giriş ücreti, Kıdrak koyu yorumlar, Kıdrak beach, Kıdrak beach foto, Kıdrak koyu nerede

Öncelikle yaz tatili için Fethiye’deyseniz plaj seçeneği olarak mutlaka “Kıdrak Plajı”na gelmelisiniz. Daha fazlası için de “Fethiye’deki En İyi Plajlar” yazımıza göz atabilirsiniz ancak dediğim gibi bu plajı mutlaka görmeli ve buranın turkuaz denizine kendinizi bırakmalısınız.

Kıdrak, daha çok plaj olarak bilinse de aslında burası bir tabiat parkı yani burada piknik yapabilirsiniz. Mangal ya da semaver için ateş yakmak yasak ancak plaja geldiğinizde kahvaltınızı harika bir deniz manzarası ve mis gibi ağaçların arasında yapabilirsiniz. Sonrasında kendinizi 25 metre uzaklıkta yer alan plaja bırakabilirsiniz ya da plaj keyfi aranızda atıştırmak için yanınızda getirdiklerinizi tabiat parkı kısmında yiyebilirsiniz. Yani eğer Ölüdeniz’in harika denizinde yüzmek ve güneşlenmek gibi bir düşüncenin yanında piknik yapmak da istiyorsanız buradan daha güzelini bulmak zor olacaktır.

Burada aynı zamanda doğa gözlemciliği yapmakla birlikte fotoğrafçılık anlamında güzel kareler yakalayabileceğinizi söyleyebilirim.

Kıdrak Koyu Giriş ÜcretiKıdrak, Kıdrak koyu, Kıdrak plajı, Kıdrak tabiat parkı, Ölüdeniz Kıdrak koyu, Ölüdeniz Kıdrak plajı, Fethiye Kıdrak koyu, Fethiye Kıdrak plajı, Kıdrak koyu giriş ücreti, Kıdrak koyu yorumlar, Kıdrak beach, Kıdrak beach foto, Kıdrak koyu nerede

Burada bir tabiat parkı olduğundan girişlerde ücret alınmakta. Eğer aracınızla giriş yapacaksanız içeride ayrıca otopark için ücret ödemeniz gerekmiyor. Ücret tarifesi şu şekilde:

 • Şahıs 10 TL
 • İndirimli Şahıs 4.5 TL
 • Bisiklet 9 TL
 • Motorsiklet-ATV 18 TL
 • Otomobil 30 TL
 • Minibüs 81 TL
 • Midibüs 144 TL
 • Otobüs 243 TL

Ağaçlar altındaki şezlonglar kişi başı 35, plajdaki şezlonglar da kişi başı 25 TL + 25 TL şemsiye ücreti olarak belirlenmiş. Tabiat parkı ve plajdaki WC, duş ve soyunma kabinleri ücretsiz.

Kıdrak Koyu Nerede? Nasıl Gidilir?

Fazlasıyla övdüğümüz Kıdrak, Ölüdeniz’e yaklaşık 3 km, Fethiye merkeze ise 19 km uzaklıkta yer almakta. Ölüdeniz – Kumburnu Plajı’na o kadar yakın ki Kıdrak Koyu’ndan Ölüdeniz plajını seyretmek mümkün. Fethiye’den Ölüdeniz istikametine devam ettiğinizde ve Ölüdeniz plajını geçtikten 3 km sonra yolun sağ tarafında burayı görebilirsiniz.

Aşağıdaki haritada Kıdrak Tabiat Parkı’nın konumunu inceleyebilir ve aracınızla buraya gelmek için aşağıdaki konumu kullanabilirsiniz.

Kıdrak Koyu Video

Gelip gördüğümüz ve her detayıyla hayran kaldığımız Kıdrak’ta çekmiş olduğum videoyu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Videoda bu koyla ilgili tüm ayrıntıları bulabilir ve tertemiz denizin altını seyredebilir, burada balıklarla nasıl yüzebileceğinizi da izleyebilirsiniz.

Kıdrak Koyu YorumlarKıdrak, Kıdrak koyu, Kıdrak plajı, Kıdrak tabiat parkı, Ölüdeniz Kıdrak koyu, Ölüdeniz Kıdrak plajı, Fethiye Kıdrak koyu, Fethiye Kıdrak plajı, Kıdrak koyu giriş ücreti, Kıdrak koyu yorumlar, Kıdrak beach, Kıdrak beach foto, Kıdrak koyu nerede

Her gezimde olduğu gibi “Kıdrak Tabiat Parkı” gezisinden de geriye kalan olumlu ve olumsuz düşüncelerimi paylaşarak buraya geleceklere fikir vermek istiyorum.

Olumlu Düşüncelerim:

 • Turkuaz ve tertemiz bir denizi var.
 • Balıklar eşliğinde yüzebiliyorsunuz.
 • Plajda ücretsiz WC, duş vs. imkanları var.
 • Ölüdeniz’e göre oldukça sakin bir ortamı var.
 • Aynı zamanda plajın 25 metre gerisinde tabiat parkında piknik yapabiliyorsunuz.
 • Ağaçların gölgesi altındaki şezlonglar çok güzel düşünülmüş.
 • Piknik masalarının olduğu yerde harika bir plaj manzarası var.

Olumsuz Düşüncelerim:

 • 🤷‍♂️

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR
Ölüdeniz
Fethiye Plajları
Likya Yolu

Yorum yap