İstanbul Şile

Şile Plajları

Şile, Şile plajları, Şile plajı, Şile halk plajı, Şile'nin plajları, Şile plajları nelerdir, Şile plaj ücretleri, Şile plajı giriş ücreti

İstanbul‘da hangi yakada oturuyorsunuz? Avrupa yakasında ikamet ediyorsunuz hafta sonu denizin serinliklerine kendinizi bırakmak isteseniz ulaşım kolaylığı açısından elbette Kilyos’u tercih edersiniz. Anadolu yakasında oturanlar ise denizin keyfini çıkartmak için ulaşım açısından Şile’deki plajları tercih eder. İstanbulluların hafta sonu kaçamaklarına konu olan Şile plajları incecik kumuyla, masmavi denizi ve mavi bayrak ödülleriyle ziyaretçilerini memnun eder.

Şile’de denize girilecek sakin yerler denildiği zaman Ağlayankaya Plajı, Kumbaba Plajı, Ayazma Plajı ve Uzunkum Plajı gelir.

Şile Plajları ve Giriş Ücretleri 2020

1) Şile Halk Plajı / Ayazma Plajı

Şile, Şile halk plajı, Şile plajı, Ayazma plajı, Şile ayazma plajı, Şile Halk Plajı nerede

İstanbul’da Anadolu yakasında ikamet ediyorsunuz deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkartmak istiyorsanız en doğru adreslerden biri Şile Halk Plajı. Şile’nin giriş tarafında yer alan Şile Halk Plajı, 1175 metre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde, sahili kum ve girişi ücretsizdir. Şile Halk Plajı aynı zamanda Ayazma Plajı olarak da bilinir.

Ayazma Plajı’nda şezlong kiralamak isterseniz bir şezlong için 20 TL ücret ödemelisiniz. Havlumu alıp denize girerim diyenlerdenseniz ücretsiz bir şekilde denizin tadını çıkartabilirsiniz.

2) Şile Ayazma Plajı / Massha Şile

Massha Şile, Şile’de halk plajı olarak hizmet veren Ayazma Plajı’nda bulunmaktadır. Ayazma Plajı’nın en uç noktasına konumlandırılmış olan özel işletme beyaz tahta bir iskele üzerindedir. Massha Şile’nin bulunduğu kısımda dalga kıran bulunduğu için denizinde dalgalarla boğuşmadan yüzmenin keyfini çıkartın. Massha Beach işletmesinin en güzel yanı rezervasyon ile müşteri kabul eder, gün içerisinde sadece 50 kişiye hizmet verir.

50 kişiye hizmet vermesinin en önemli sebebi misafirlerin huzurlu bir gün geçirmesini sağlamaktadır. Burada sabahtan akşama kadar yüzüp, akşam 7’den sonra restoran kısmına geçerek alaçatı görünümlü mekanda manzaraya karşı balık yiyebilirsiniz.

3) Şile Ayazma Plajı / Rüya Beach

Rüya Beach, Şile’de genellikle gençlerin tercih ettiği fiyatı uygun özel işletmelerden biridir. Ayazma Plajı’nda bulunan özel işletmenin 2019 yılı giriş ücreti 20 TL’dir. Şezlong ve şemsiye için 20 TL ücret ödedikten sonra WC, soyunma kabinleri ve ılık duş imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Rüya Beach, hem uygun fiyatı hem de kaliteli işletme anlayışı ile Şile Aile Plajı olarak da değerlendirilmektedir.

4) Şile Uzunkum Plajı / Aqua Beach Club

Şile plajlarına göre daha sessiz, sakin ve huzurlu bir yer mi arıyorsunuz? Şile Uzunkum Plajı ücretsiz giriş yapabileceğiniz 1 kilometre uzunluğunda bir sahildir. Hem ücretsiz bir kısmı bulunurken hem de ücretli özel bir işletmeye yer vardır.

Uzunkum Aqua Beach Club’a giriş için 45 TL ücret ödemelisiniz. Fiyat içerisine şezlong, bir bira ve ya meşrubat, patates kızartması ve çerez dahildir. Genellikle bu özel tesisi gençler tercih etmektedir.

Şile’nin merkezinden sağa doğru ilerlediğiniz zaman Ağlayankaya Caddesi üzerinden Uzunkum Plajı’na ulaşabilirsiniz. Şile’de plaj tavsiyesi arıyorsanız hafta içi kesinlikle burası önerilir.

5) Ağlayankaya Plajı / Şile Life Beach

Şile’nin en güzel koyları arasında yer alan Ağlayankaya Plajı, Şile Feneri’nin yaklaşık 500-600 metre arkasında bulunan kayalardan çıkan suyun görüntüsü ve akışı ağlayan bir insana benzediği için plaj ismini buradan almıştır.

Şile Ağlayankaya Plajı, mavi bayraklı, temiz denizi ve sakinliği ile bilinir. Şile’nin kesinlikle görülmesi gereken plajlarından biri olan Ağlayankaya’da iki özel işletme bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan Şile Life Beach, ziyaretçilerine özel locaları, tertemiz denizi ve eşsiz lezzetleri ile müşterine hizmet sunar.

Şile Life Beach için belirlenen ücret hafta içi 40 TL hafta sonu 50 TL’dir.

6) Şile Ağlayankaya Plajı / Ağlayankaya Beach

Şile Ağlayankaya Plajı’nda yer alan Ağlayankaya Beach, 20 yılı aşkındır İstanbullulara güzel bir hafta sonu sunabilmek için hizmet vermektedir. 2012 senesinden bu yana İstanbul’da denize girilecek yerler listesinde kendisine yer bulan Ağlayankaya Bach, mavi bayrak ödülüne sahiptir.

Temizliği, denizin eşsiz manzarası ve kendisine özgü özel lezzetleri ile bilinen bu özel işletmenin giriş ücreti 15 TL’dir.

7) Şile Kumbaba Plajı

Şile Kumbaba Plajı, Şile’ye girmeden önce sola döndüğünüz zaman ağaçların gölgesi altında gördüğünüz sahil alanıdır. Genellikle çadır kampı ve karavan ile kamp yapmak isteyen tatilcilerin tercih ettiği bir bölgedir.

Şile Kumbaba Plajı otopark ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir. 10 TL ödedikten sonra araçlarınızı park edip, soyunma kabini, duş ve tuvaletleri kullanabilirsiniz. Kumbaba Plajı’nın incecik kumu çeşitli romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR
Hacıllı Köyü
Şile Plajları
İstanbul’da Gezilecek Yerler

Yorum yap