Uçak Bileti

En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Uçak bileti ne zaman alınır, En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır

Bütün arkadaşlarınız en uygun uçak bileti sayesinde tatil yaparken siz hala yapamadınız mı? Uçak bileti satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktalar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sizde en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz. Eğer ucuza uçak bileti bulabilirseniz seyahat harcamalarınıza daha fazla ağırlık verebilir bu sayede daha fazla eğlenebilirsiniz. Bu nedenle daha önce yayımlamış olduğumuz “Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?” başlıklı yazımızı okumanızda fayda var.

Erken rezervasyon mu yoksa son dakika fırsatlarını değerlendirmek mi? Uçak biletleri hakkında bütün bildiklerinizi unutun. Son dakikaymış, erken rezervasyonmuş ve hafta sonuymuş bunların hepsini unutun, en uygun uçak bileti ne zaman alınır öğrenin, uygulayın ve tatilin tadını çıkartın.

En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları elbette en doğru zamanda almaktan geçiyor. Ucuz uçak bileti bulacağım diye bilgisayarın başına geçerseniz en pahalı uçak biletini satın almış olabilirsiniz. Bunun yerine öğreneceğiniz bilgiler doğrultusunda uygun zamanda bilgisayarın başına geçerseniz daha ucuza uçak bileti bulabilirsiniz.

1) Seyahat tarihlerinizin esnek olması çok önemli

Son dakika fırsatları mı yoksa erken rezervasyon mu sorusunun en önemli cevabı esnek seyahat tarihleridir. Seyahat tarihleriniz esnek olduğu takdirde ucuz uçak bileti bulduğunuz zaman hemen satın alıp, ona göre bir tatil planı ayarlayabilirsiniz.

En uygun uçak bileti ne zaman alınır diye bir şey yok aslında uçak biletinin en uygun olduğu zaman da uçak bileti alınır. Eğer siz uçak bileti şu tarihte en uygun olur diye planlama yaparsanız çok pahalıya satın alabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için önce uçak biletinizi satın alın ardından iş yerinizden izin isteyin ve ya ona göre plan oluşturun.

Haziran ve Ağustos aylarında genellikle uçak bileti fiyatları pahalı olur, bu aylarda ucuz uçak bileti satın almanız gerekiyorsa kampanyalar hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için havayolu şirketlerinin e-mail bültenlerine kaydolun, sık sık maillerinizi kontrol edin. Bu aylarda uçak ile seyahat etmekten uzak durmakta fayda var.

Ünlü bir havayolu firmasının yayınladığı bilgiye göre en uygun uçak bileti Ocak aylarında satılmaktadır. Örneğin, Haziran ayında X şehrine gitmek istediğinizde fiyat 110€ olurken, Ocak ayında bu rakamı 50€ olarak görebilirsiniz.

2) Herhangi bir lokasyon için sabit kalmayın

Günümüzde ucuz uçak bileti bulma konusunda oldukça iştahlı olunmasına rağmen en sık yapılan hatalardan biri, kafanızda belirlediğiniz şehir için uygun uçak bileti bulamamanıza rağmen o şehir konusunda inatçı davranılmasıdır.

Seyahat etmek sizin için bir keyif olduğunuzu biliyoruz, o sebeple hiç gitmediğiniz bir şehrin uçak bileti oldukça uygun hemen planlarınızı bu yönde değiştirin. Örneğin, Sürekli olarak Paris’e uçak bileti ararken Tayland’ın uçak bileti fiyatları yarı yarıya düşmüş hemen rotanızı bu yönde değiştirin.

Nereden bileceksiniz ki, Tayland dönüşü bir de bakarsınız Paris için aradığınız uygun uçak biletini bulabilirsiniz.

3) Havayolu firmalarının Salı ve Çarşamba günü indirimleri bi harika!

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur şeklinde araştırma yaparken bir havayolu şirketinin paylaşmış olduğu bilgiler neticesinde Salı ve Çarşamba günleri oldukça uygun uçak biletleri olduğunu öğrendik.

Genellikle haftanın Salı ve Çarşamba günü çok fazla seyahat edilmediği için bu tarihler arasında hem internetten uygun uçak bileti bulabilir hem de bu günlerde oldukça uyguna uçabilirsiniz.

Örneğin, Yurt içi uçuşlarınızda Salı ve Çarşamba günü %75 indirim şeklinde sloganları sık sık görüyoruz. Ortada bir kampanya varsa bizler kesinlikle kaçırmayız, hemen atlarız. En uygun uçak bileti ne zaman alınır sorusunun kesinlikle en doğru cevaplarından biride salı ve çarşamba günleridir.

4) En uygun uçak bileti için erken rezervasyon şart

Ucuz uçak bileti için erken rezervasyon mu yoksa son dakika fırsatlarını mı tercih ederseniz sorusunu sık sık yönlendirdiğimizi biliyoruz. Bunu sürekli olarak dile getirmemizin sebebi her iki durumda da uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.

Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre genellikle uçanların %59’u erken dönemde rezervasyon yaptırmadığı için pahalı fiyatlara bilet satın almak zorunda kalıyor. Uçak biletinde erken rezervasyon yaptırabilmeniz için en az 2 ay öncesinden araştırmalara başlamalısınız.

2 ay boyunca her dakika uçak bileti mi arayacağım diye homurdandığınızı duyar gibiyim, hayır.

Farklı havayolu firmalarına ait uçak biletlerini karşılaştırabileceğiniz uçak bileti siteleri bulunur, havayolu firmalarının kampanyalar hakkında sizlere bilgi gönderebilmesi için mail bilgilendirmelerine kayıt olabilir, aradığınız sefer uygun konuma geldiği zaman alarm veren (mail gönderen) havayolu firmaları bulunmaktadır.

Bu üç yöntem sayesinde 2 ay içerisinde ucuz uçak bileti satın alacaksınız.

5) En uygun uçak biletinde son dakika fırsatlarını kaçırmayın

Seyahat planınız esnek ise benim canım aniden gezmek isterse uçak bileti satın alır gezerim diyorsanız, işte tam size göre. Salı günü sabah saatlerinde bilgisayarın başına oturdunuz birkaç gün sonra kalkacak bir uçuşun uçak bileti fiyatını yarı yarıya görebilirsiniz. Genellikle havayolu firmaları uçakların koltuklarını doldurmak isteyeceği için son dakika fırsatları yayınlar. Bu sebeple biz akıllı gezginler bu fırsatları hemen değerlendirmek isteriz.

Son dakika ucuz uçak bileti bulacağım diye planladığınız seyahati kesinlikle riske atmayın. Genellikle yüksek tatil döneminde uçakların koltukları çok önceden tükenecektir. Firmalar bayramlarda, tatil dönemlerinde ve özel günlerde çok zor son dakika fırsatı yayınlar.

En uygun uçak bileti ne zaman alınır sorusunun bir diğer ilginç cevabı ise son dakika fırsatlarıdır. Genellikle ucuz uçak biletinde son dakika fırsatları hafta içi ve kış döneminde daha kolay bulunur.

Ayrıca Şu Başlıklar İlginizi Çekebilir:
Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
İnternetten Uçak Bileti Nasıl Alınır?
En Uygun Uçak Bileti Nasıl Alınır?
Bilet Fiyatları Neden Artar?

Yorum yap