Uçak Bileti

En Uygun Uçak Bileti Nasıl Alınır? Uygun Uçak Bileti Bulmanın Yolları

En uygun uçak bileti, ucuz uçak bileti fiyatları

İster iş hayatı nedeniyle isterse de gezmek ve yeni yerler keşfetmek amacıyla olsun sürekli havayolunu kullanan insanların en önemli giderleri uçak biletleri ödemelerinden oluşmaktadır. Özellikle ülkemizde uçakla yolculuk yapmanın bedelleri oldukça yüksek fiyatlardan oluşmaktadır. Bu nedenle uçakla yolculuk yapacak olanlara en uygun uçak bileti bulma rehberi oluşturmaya karar verdik. Bu yazımızda bir uçak biletini uygun fiyata nasıl alabilirizin cevaplarını bulabilirsiniz. 

En Uygun Uçak Bileti Bulmanın Yolları

1. Biletinizi İnternetten Alın

Uçak bileti nereden alınır adlı yazımızda belirtiğimiz gibi biletleri alabileceğiniz üç farklı sistem bulunmaktadır: birincisi acente, ikincisi telefon ve üçüncüsü de tavsiye ettiğimiz internet. Acente ve telefonla uçak bileti alacak olursanız fazladan biletleme servis ücreti ödemeniz gerekecek. Çünkü size hizmeti sunan kişinin maaşı sizin biletinizden karşılanmalıdır. Ancak internet üzerinden alınan biletlerde herhangi bir çalışanın katkısı bulunmadığından fazladan hizmet bedeli vermenize gerek de kalmayacaktır.

2. Farklı Havayollarına Bakın!

Uygun fiyata uçak bileti almak istiyorsanız mutlaka yapmanız gereken iki şeyden biri de farklı firmaların fiyatlarına göz atmaktır. Çünkü her firmanın fiyat politikası farklı olduğundan ya da uçak koltuk doluluk oranları farklı olacağından fiyatlar arasında inanılmaz farklılıklar olacaktır. Bu nedenle gideceğiniz havaalanına uçuş yapan her firmanın biletlerine bakmanız son derece önemli. “O şehre uçan firmaların hepsini nasıl bilebilirim ki?” diye aklınızdan bir soru geçtiğini duyar gibiyim. Bunun için sizlere bilet karşılaştırma firmalarını öneriyorum. Uçak bileti arama motorlarının en meşhuru ise Skyscanner.com’dur.

Bilet arama motorlarını kullanarak istediğiniz lokasyondaki tüm firmaların fiyatlarına tek tuşla ulaşabilmeniz mümkündür.

3. Erken Rezervasyon Yapın!

Bir uçaktaki koltukların fiyatları birbirinden farklı bir şekilde ücretlendirilir. Örneğin ilk 10 koltuk 70 TL, ondan sonraki 10 koltuk 80 TL gibi fiyat çizelgesiyle devam eder. Bu nedenle siz en uygun fiyatlarla satılan koltukları yakalamalısınız. Peki bunun yolu nedir? Bunun cevabı erken kalkan yol alır atasözünde saklıdır. Bir bilet ne kadar erken alınırsa o kadar ucuz olacaktır. Yani siz erkenden bilet alarak en uygun fiyata satılan koltukları yakalamış olursunuz. Bu nedenle seyahat planlarınızı önceden yapmanız sizler için son derece ekonomik olacaktır.

4. Hafta İçi Uçuşlarına Bilet Alın!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir uçuşta ne kadar çok bilet satılırsa fiyatlar da o derece yüksek olacaktır. Hafta sonu uçuşları yani cuma-cumartesi-pazar günleri insanların en yoğun olarak seyahat ettiği zamanlardır. Hal böyle olunca bu günlerde talep patlaması nedeniyle fiyatlar oldukça yüksek olacaktır.

Peki bu durumda ne yapacağız? Tabii ki uygun fiyatlarla bilet almak istiyorsanız hafta içi uçuşlarını tercih edeceksiniz. Bu yöntemi uygulayarak biletleri ortalama olarak yüzde elliye yakın bir şekilde indirimli alabilme şansınız olacaktır. 

5. Seyahat Takviminizi Esnek Tutun!

Belirli dönemlerde fiyatlar yüksek olabileceğinden sizin planınız o günlere denk geliyorsa uygun bilet yakalama şansınız oldukça az olacaktır. Seyahat takviminiz ne kadar geniş olursa ucuz uçak bileti bulma şansınız da o kadar yüksek olacaktır.

Yukarıda yer alan tavsiyelerimizi uyguladığınızda uçak bileti en uygun fiyatla sizin olmuş olacaktır. Bu nedenle uçak bileti almadan önce bu yazımızı tekrar okumak ve hatırlamak sizler için avantajlı olacaktır. Yine uçak biletlerini ucuz fiyata alma rehberi olarak yazdığımız yazı aşağıda yer almaktadır. Daha detaylı bilgi için o yazımızı da okuyabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için ayrıca şu yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz ⇒ Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Yorum yap