İstanbul

Sabiha Gökçen Havalimanına Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanına Nasıl Gidilir, Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım, Sabiha Gökçen Havalimanına otobüsle nasıl gidilir, Sabiha Gökçen Havalimanına Havabüs Nasıl Gidilir, Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşım rehberi, Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşım seçenekleri, Sabiha Gökçen Havalimanına metro var mı, Sabiha Gökçen Havalimanına gidiş seçenekleri

Anadolu yakasında oturanlar için başlıca havalimanı olan Sabiha Gökçen, gerek konumu gerekse İstanbul trafiğinden dolayı ulaşımı kimi yerlerde çok rahat kimi yerlerde ise oldukça sıkıntılıdır. Uçak saatinden minimum 1 saat önce havalimanında olmanız gerektiğini hesap edersek eğer aşağıda yazacağımız seferleri ve süreleri dikkate alarak evlerinizden çıkmanızda fayda bulunur. Sabiha Gökçen havalimanına nasıl gidilir sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerde paylaşıyoruz.

Kadıköy’den 30 km, Üsküdar’dan 33 km uzaklıkta bulunan havalimanı ulaşım konusunda ise kimi yerlerden oldukça avantajlıdır. Toplu taşıma ile veya özel aracınızla gideceğiniz durumlara göre evlerinizden kaç saat önce çıkmanız gerektiğini hesaplamanız gerekmektedir. Sabiha Gökçen havalimanı ulaşım için pek çok alternatif bulunur. İşte detaylar…

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR?

Özel bir araçla giderek oraya park etmek istemiyorsanız eğer Havaş, metro veya otobüs ile gitmek en doğru sonuçları verecektir. Ulaşım konusunda en sıkıntısız ve gidiş saatinizi hesaplama açısından en garantili yollardan bir tanesi de toplu taşıma araçlarını kullanmaktan geçer. Buraya ulaşmak için öncelikle Sabiha Gökçen havalimanı nerede sorusunun cevabını biliyor olmalısınız. İstanbul Anadolu yakasında Pendik’te bulunduğunu bilerek en azından konum açısından bir şeyler aklınızda canlanabilir.

 • Havaş – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • Otobüs – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • Metro – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • Özel Araç – Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABÜS – SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

Eski adı havaş, yeni adı Havabus olan bu seferler belirli sayıda noktadan hareket etmektedir. Bu konuda toplamda 3 noktadan hareket edilmektedir. Taksim, Kadıköy ve Yenisahra havaş için hareket noktalarıdır. Sabiha Gökçen havalimanı havaş seferleri aşağıdadır.

TAKSİM’DEN SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR?Taksim-Sabiha Gökçen Havalimanı, Taksim-Sabiha Gökçen Havalimanına nasıl gidilir, Taksim-Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs, Taksim-Sabiha Gökçen Havalimanı Havaş, Taksim-Sabiha Gökçen Havalimanı Havabüs, Taksim-Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs saatleri, Taksim'den Sabiha Gökçen Havalimanına nasıl gidilir

Her yarım saatte Taksim’den 1 adet Havabüs otobüsü kalkmaktadır. Taksimden kalkış noktası Abdülhak Hamit caddesidir ve ortalama trafik süresi 1,5 saattir. Bu süre iş çıkışlarına denk gelirse 2 veya 2,5 saate kadar çıkabilmektedir. Bu bakımdan gidiş saatinize göre mümkün olan en erken saatte Taksim’den kalkış yapan otobüslere yetişmelisiniz. Bilet fiyatları ise 18 TL’ olmakla birlikte gidiş güzergâhı Taksim’den başlayarak Beşiktaş, Boğaziçi köprüsü, Tem ve Sabiha gökçen olarak gözükmektedir.

KADIKÖY’DEN SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR?Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı, Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs, Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı havaş, Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı Havabüs, Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs saatleri, Kadıköy'den Sabiha Gökçen Havalimanına nasıl gidilir

Kadıköy rıhtımdan kalkan otobüsler eşliğinde havalimanına ulaşım yapmanız mümkündür. Her yarım saatte bir kalkan araçlar ortalama sizi 60 dakikada götürmekte ancak iş çıkış saatlerine denk gelirseniz bu süre çok daha fazla uzayabilmektedir. Bilet fiyatları 14 TL olurken güzergâh ise Kadıköy, Tem ve Sabiha Gökçen Havalimanı olarak alınmaktadır.

YENİSAHRA’DAN SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR?Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanı, Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanı nasıl gidilir, Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs, Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanına otobüsle nasıl gidilir, Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs saatleri, Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanı havaş, Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanı havabüs, Yenisahra'dan Sabiha Gökçen Havalimanına nasıl gidilir

Her yarım saatte bir kalkan Havabüs araçları ile birlikte Yenisahra’dan havalimanına ortalama 45 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatları 14 TL olurken ulaşım süresi yoğunluğu göre değişebilmektedir. Gidiş güzergâhı ise Yenisahra, Tem ve Sabiha Gökçen olarak alınmaktadır.

OTOBÜS İLE SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR?

Sabiha Gökçen Havalimanına belediye otobüsleri ile de gidilebilmektedir. Direkt giden seferler ile birlikte aktarma yapmadan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplamda 6 tane sefer ile birlikte havalimanına ulaşım sağlayarak kısa zamanda uçağınıza yetişebilirsiniz.

 • Levent Metro – Sabiha Gökçen Havalimanı: Her 20 dakikada bir kalkan E3 otobüsü ile birlikte havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 122H otobüsleri is sabah 07:30 ve 16:30’da buradan kalkarak havalimanına ulaşım sağlamaktadır.
 • Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı: Her 30 dakikada bir kalkan E9 otobüsü ile birlikte havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı: Her 20 dakikada bir kalkan E10 ve E11 otobüsü ile birlikte havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda SG1 otobüsleri de yine her yarım saatte bir bu duraktan kalkış yapmaktadır.
 • Taksim – Sabiha Gökçen Havalimanı: Her 30 dakikada bir kalkan SG2 otobüsü ile birlikte havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Deniz Harp Okulu – Sabiha Gökçen Havalimanı: Ortalama her 150 – 180 dakikada bir kalkan 130H otobüsü ile birlikte havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Pendik YHT – Sabiha Gökçen Havalimanı: Ortalama her 120 dakikada bir kalkan 132H otobüsü ile birlikte havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

METRO İLE SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR?

Bu konuda havaalanına direkt olarak ulaşım yapabileceğiniz bir metro bulunmamaktadır. Ancak Kadıköy – Tavşanlı istikametine giden metroda Soğanlık durağında inerek aktarmalı bir şekilde gidebilirsiniz. Bu duraktan 16S veya E-10 otobüsleri ile birlikte havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz bu metro istasyonu ile birlikte Pendik durağında inerek oradan taksi ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Vakit olarak en kısa vakitte gidebileceğiniz ulaşım yolu budur. Sabiha Gökçen havalimanı metre seçenekleri bunlarla sınırlıdır.

ÖZEL ARAÇ İLE SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA NASIL GİDİLİR?

Sabiha Gökçen havalimanı Taksim’e 50 km,  Kadıköy’e 40 km, Pendik’e ise 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım konusunda aracınızla ister sahilden ister Tem’den isterseniz de E5’ten ulaşabilirsiniz. Evden çıkacağınız vakte göre iş çıkışı mı yoksa diğer türlü bir ulaşım mı olacağına karar verebilirsiniz. Böylelikle sizlerde en kısa sürede havalimanına varabileceksiniz.

Sabiha Gökçen havalimanı otopark konusunda da 2 tane seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi İşpark olup diğeri ise Pendik belediye otoparkıdır. İşpark 24 saatlik bir otopark kullanım ücreti için ortalama 20 TL düzeylerinde bir fiyat almaktadır. Ayrıca havalimanının kendi otoparkında ise fiyatlar bir nebze daha yüksektir. Bu otoparklarda fiyat tarifesi şu şekildedir.

 • Otomobil, Pikap gibi araçlar için 0-1 saat 15 TL, 1 – 3 saat 19,50 TL, 3 – 6 saat 30,50 TL, 6 – 12 saat 36,25 TL ve 12 – 24 saat 48,50 TL’dir.
 • Minibüs ve kamyon gibi araçlar için 0-1 saat 16 TL, 1 – 3 saat 22 TL, 3 – 6 saat 27TL, 6 – 12 saat 34 TL ve 12 – 24 saat 46 TL’dir.

Ayrıca sabit abonman kart ile 4 gün boyunca 140 TL,  7 gün boyunca 229,50 TL, 15 gün boyunca 313 TL ve aylık olarak 342 TL kalabilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler ⇐

Yorum yap