İstanbul

Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

Burgazada, Burgazada ulaşım, Burgazada nasıl gidilir, Burgazada vapurları, Burgazada'ya nasıl gidilir, Burgazada vapur seferleri, Burgazada nasıl giderim, Burgazada ulaşım rehberi

İstanbul’un gürültüsünden kaçmak ve sakin bir deniz havası almak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Prens Adaları’ndan Burgazada, İstanbul’un küçük ama gezmesi bir o kadar güzel adasıdır. Büyüklük bakımından üçüncü sırada olan Burgazada, ulaşım konusunda Büyükada ve Heybeliada’ya göre biraz daha kısıtlı seferlere sahiptir. Bu yazımda sizlere “Burgazada’ya Nasıl Gidilir?” sorusunun cevaplarını vapur seferlerinin hangi iskelelerden hangi saatlerde yapıldığını listeleyeceğim.

Maalesef yukarıda da belirttiğim gibi Burgazada’ya belirli yerlerden belirli saatlerde vapur seferleri var. Burgazada vapur seferleri ve saatleri ise şu şekilde:

Bostancı – Burgazada Vapur Saatleri
Kadıköy – Burgazada Vapur Saatleri
Beşiktaş – Burgazada Vapur Saatleri
Kabataş – Burgazada Vapur Saatleri
Yeşilköy – Burgazada Vapur Saatleri

Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

Bostancı’dan Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

(Şehir Hatları)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Şehir Hatları Bostancı iskelesinden adalara -ki içlerinde Burgazada var- günde toplamda 6 olmak üzere “Bostancı-Adalar” ring seferleri düzenlenmektedir. Sabah 4, akşam da 9 arasında gerçekleşen bu seferlerle adalara ulaşım sağlayabilirsiniz.

2020 Yılı Güncel Tarife Listesi

Bostancı'dan adalar seferleri, Bostancı-adalar seferleri, Bostancı şehir hatları adalar, Bostancı-adalar şehir hatları

(Mavi Marmara)

Bostancı’dan az sayıda sefer düzenleyen Şehir Hatları’nın eksikliğini ise günde yapmış olduğu 20 sefer ile özel işletme olan Mavi Marmara gidermektedir. Sabah 7 ile gece 12 arasına serpiştirilmiş olan Mavi Marmara vapur seferleriyle Bostancı’ya geldiğinizde kısa bir bekleyişten sonra Burgazada için yola çıkabilirsiniz.

2020 Yılı Güncel Mavi Marmara Bostancı-Adalar Tarife Listesi

07:05BURGAZADA-KINALIADA
08:05KINALIADA-BURGAZADA
09:00KINALIADA-BURGAZADA
10:00KINALIADA-BURGAZADA
10:45KINALIADA-BURGAZADA
11:30KINALIADA-BURGAZADA
12:20KINALIADA-BURGAZADA
13:10KINALIADA-BURGAZADA
14:20KINALIADA-BURGAZADA
15:00KINALIADA-BURGAZADA
16:00KINALIADA-BURGAZADA
16:45KINALIADA-BURGAZADA
17:35KINALIADA-BURGAZADA
18:25KINALIADA-BURGAZADA
19:15KINALIADA-BURGAZADA
20:15KINALIADA-BURGAZADA
21:15KINALIADA-BURGAZADA
22:15KINALIADA-BURGAZADA
23:15KINALIADA-BURGAZADA
00:00

Kadıköy’den Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den direkt kalkan vapurlar Burgazada’ya gitmese de Beşiktaş’tan kalkan vapurlar Kadıköy iskelesinde de durduğundan bu vapurları takip ederek adalara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gün içinde Şehir Hatları’na bağlı vapurlar Kabataş’tan 13 farklı sefer yaparak adalara olan ulaşımı sağlamaktadır.

2020 Yılı Güncel Tarife Listesi

Kabataş-adalar seferleri, kabataş adalar vapur seferleri, kabataş şehir hatları adalar, kabataş-adalar vapur seferleri şehir hatları

Beşiktaş’tan Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

Beşiktaş-Adalar vapur seferleri ile Burgazada’ya gün içinde 7 farklı saatteki seferlerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Yalnız şunu da ifade etmeliyiz ki Beşiktaş’tan kalkan vapurlar öncelikle Kınalıada iskelesinde durmakta, sonrasında  Burgazada iskelesine uğramaktadır.

2020 Yılı Güncel Tarife Listesi

Beşiktaş adalar seferleri, Beşiktaş adalar şehir hatları, Beşiktaş-adalar vapur seferleri, Beşiktaş-adalar vapur seferleri şehir hatları

Kabataş’tan Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

Adalara en çok seferin yapıldığı iskelelerin başında Kabataş gelmektedir. Gün içinde 13 farklı tarifede Kabataş-Adalar seferleri yapılmaktadır. Kabataş’tan kalkan Şehir Hatları vapurları Burgazada’dan önce Kadıköy ve Kınalıada iskelelerine uğramaktadır.

2020 Yılı Güncel Tarife Listesi

Kabataş-adalar seferleri, kabataş adalar vapur seferleri, kabataş şehir hatları adalar, kabataş-adalar vapur seferleri şehir hatları

Yeşilköy’den Burgazada’ya Nasıl Gidilir?

Yeşilköy-Burgazada seferleri Mavi Marmara tarafından günde iki sefere olmak üzere gerçekleştirilmektedir. Yeşilköy’den kalkan vapurların Burgazada’ya varması ise yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürmektedir.

2020 Yılı Güncel Tarife Listesi

Yeşilköy-adalar, yeşilköy adalar vapur seferleri, yeşilköy mavi marmara adalar, yeşilköy-adalar vapur seferleri mavi marmara

Burgazada Gezi Videosu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR
Büyükada Gezilecek Yerler
Heybeliada Gezilecek Yerler
Büyükada’da Ne Yenir

Yorum yap