Gezi Rehberi

Avrupa Rüyası Nedir? Otobüsle Avrupa Turu Merak Edilenler

Avrupa rüyası, otobüsle Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu 2020

Çalışmaktan gezmeye zaman ayıramayanlar burada mı? “Az zamanda en uygun fiyata, düşük bütçeyle çok yer gezeyim, unutulmaz bir tatil yapayım” gibi düşüncelere sahipseniz doğru yerdesiniz. Daha önce Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu duydunuz mu hiç? Her sabah başka ülkede uyanacağınız rüya gibi turlar düzenliyorlar.

Türkiye’de yurtdışına seyahat etmek denildiğinde gezmek için akla ilk gelen rota Avrupa ülkeleri oluyor. Hem ülkemize yakınlığı, hem kolay ulaşımı, hem de renkli kültürü ile Avrupa en dikkat çekici destinasyonlardan. Avrupa’da 40 aşkın ülke bulunmasından dolayı insanlar kısıtlı zamanlarında daha fazla yer görmek için tek seferde Avrupa’yı gezmenin kolay yollarını arıyorlar. Avrupa ülkelerini en kolay gezmenin yöntemlerinden biri de son zamanların en popüler seyahat şekli: otobüsle Avrupa turu. Özellikle gençlerin ve memurların tercih ettiği otobüsle Avrupa turları kısa zamanda size Avrupa’nın tamamına yakınını keşfetme imkanı sunuyor. Kısa zamanda çok yer gezmek, her sabah başka ülkede uyanmak isteyenlerin ilk tercihi Avrupa Rüyası.

Avrupa Rüyası Nedir?Avrupa Turu

Ray Bradbury’nin unutulmaz bir sözü var: “Dünyayı gezin, görebileceğiniz bütün rüyaların en muhteşemi!” diye. İşte, Avrupa Rüyası da tam olarak böyle bir şey. Her sabah farklı ülkede uyanacağınız yurtdışı turları düzenliyorlar. Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüsle Avrupa turlarını düzenleyen Avrupa Rüyası, dünyanın 57 ülke 185 şehrine tur düzenliyor. 14 farklı yurtdışı rotasıyla İstanbul’da faaliyet gösteren Avrupa Rüyası, TURSAB’a bağlı bir seyahat acentası. Ayrıca 2019 yılında Yılın En İyi Seyahat Acentası Ödülüne layık görülmüşler. Avrupa Rüyası’nı yakından tanımak isterseniz www.avruparuyasi.com.tr adresinden sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Neden Otobüsle Avrupa Turu Yapmalı?Avrupa rüyası, otobüsle Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu 2020

Otobüsle Avrupa turu denilince insanların aklına Ankara – İstanbul, Adıyaman – İstanbul arası otobüsle yolculuğu geliyor. Böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Avrupa Rüyası turları, tam olarak eğlenceli bir ortamda, sadece gezmek ve eğlenmek için bir araya gelmiş kişilerle yapılıyor. Ayrıca Avrupa ülkeleri ve şehirleri birbirine çok yakın konumda. Şöyle düşünün: İstanbul – Ankara arası mesafede 3-4 Orta Avrupa ülkesini gezebiliyorsunuz. Şehirlerin gezilecek yerlerinin 1-2 günde görmek mümkün.

Uçakla seyahat etmek daha kolay bir yöntem gibi gözükse de gidiş – dönüş bileti, konaklama, transfer, rehberlik gibi unsurlar bir araya geldiğinde masraflarınız yüksek çıkıyor. Otobüsle Avrupa turunda ise bir uçak bileti parasına bir ülke geziyorsunuz üstelik konaklama, ulaşım, şehir vergiler, rehberlik hizmet bu fiyata dahil. Şehrin bilmem kaç kilometre uzağındaki havalimanlarından bavulu al otele git, şehri gez gibi dertlerle uğraşmıyorsunuz. Siz sadece yeni yerler görüp, arkadaşlarınızla eğlenmeye odaklanıyor ve her gün yeni bir ülke görmenin keyfini çıkarıyorsunuz.

Avrupa Rüyası ile 14 Ülke 28 Şehir GezmekAvrupa rüyası, otobüsle Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu 2020

Avrupa Rüyası ile 14 ülke 28 şehri gezip; en popüler Avrupa şehirlerinde konaklayabiliyorsunuz. Kısıtlı zamanda bu kadar çok ülke gezerek Avrupa hakkında bir izlenime sahip oluyor, bir sürü anı biriktiriyor ve yeni arkadaşlar ediniyorsunuz. Yazması bile uzun süren bu serüvende nereleri gezeceksiniz bakalım.

Gidilen Ülkeler:

Yunanistan, İtalya, Vatikan, İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Çekya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan ve Bulgaristan.

Gidilen Şehirler:

Yunanistan – Selanik, Parga

İtalya – Bari, Roma, Pisa, Floransa, Venedik, Verona

Vatikan (Şehir Devleti)

İsviçre – Zürih

Fransa – Mulhouse, Colmar, Eguisheim, Riquewihr, Strasbourg, Paris

Belçika – Brugge

Hollanda – Amsterdam, Zaanse Schans

Almanya – Berlin, Dresden

Çekya – Prag

Avusturya – Viyana

Slovakya – Bratislava

Macaristan – Budapeşte

Sırbistan – Belgrad

Bulgaristan – Sofya

Konaklama Şehirleri:

Roma, Venedik, Mulhouse, Paris (2 gece), Amsterdam, Prag (2 gece), Budapeşte, Sofya , İgoumenitsa-Bari (gemide 4 kişilik kamaralarda konaklama)

Tur Tarihleri:

 • 1 – 17 Temmuz 2020
 • 20 Temmuz – 05 Ağustos 2020
 • 8 – 24 Ağustos 2020
 • 1 – 17 Eylül 2020
 • 14 – 30 Eylül 2020

Avrupa Rüyası ile 16 günde 14 ülke 28 şehir gezebiliyorsunuz. Tur boyunca gezdiğiniz şehirlerin yanı sıra İtalya-Yunanistan arasında Adriyatik Denizinde konaklamalı gemi yolculuğu yaparak güneşin doğuşuna tanık olacaksınız. İsviçre’nin Zürih şehrini ve İsviçre Alplerini göreceksiniz. Bu kadarıyla da yetinmeyerek dillere destan Şarap Yolu olarak adlandıran üzüm bağlarının bulunuduğu Alsas-Loren bölgesinin Colmar, Eguisheim, Riquewihr, Kaysersberg, Strasbourgh ve sürpriz Avrupa köylerini göreceksiniz.

Avrupa Rüyası AvantajlarıAvrupa rüyası, otobüsle Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu 2020

 • 16 gün gibi kısa sürede 14 farklı ülke gezmek: Hayatında gezemeyeceğin kadar ülkeyi bir kerede görmek.
 • Tur ücreti dışında herhangi bir ekstra masraf ödememek: hadi şuraya gideceğiz şu kadar ücret ödeyin gibi olay olmaması.
 • Seyahat arkadaşı bulamayanları üzülmesine gerek yok: ikinci günden sonra herkes arkadaşınız oluyor.
 • Avrupa’nın en popüler şehirlerinde Best Western, Holiday Inn, Ibis Styles, Hampton by Hilton gibi otellerde konaklama. (Roma, Paris, Amsterdam, Prag, Budapeşte gibi.)
 • Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğu deneyimi ve gün doğumuna Adriyatik’te tanık olma.
 • Şehirleri rehberler eşliğinde gezmek: hadi geldik burası Roma gidin gezin mantığı yok; rehberle adım adım geziyorsunuz ve size anlatım yaparken nerede ne yenir, nereden ne alınır gibi pratik tüyoları size anlatıyor.
 • Vize işlemlerinizin profesyonelce yapılması.

Fiyata Dahil Hizmetler Neler?

Avrupa Rüyası turunda tüm ekstra turlar ücrete dahildir. Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti ve lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuklar başta olmak üzere, Yunanistan ve İtalya arasında konaklamalı gemi yolculuğu, Venedik şehir merkezinden Vaporetto ile limana ulaşım, bagaj hakkı, otel konaklamaları ve konaklama açık büfe kahvaltıları, şehir vergileri, mesleki sorumluluk sigortası fiyata dahil hizmetler arasında.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler Neler?

Fiyata dahil olmayan hizmetler arasında ise, yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için schengen vize ücreti, yurtdışı çıkış harcı, seyahat güvence paketi, müze ören yerleri ücretleri ile bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları bulunuyor.

Nasıl Başvuru Yaparım?

Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turlarına www.avruparuyasi.com.tr  sitesinden başvuru formunu doldurarak katılabilirsiniz. Tur hakkında bilgi almak için 0850 840 18 06 iletişim numarasından Avrupa Rüyası yol danışmanlarıyla iletişim kurabilirsiniz.

Avrupa Rüyası sosyal medya hesapları üzerinden de göndereceğiniz başvuru taleplerine ve sorularınıza sosyal medya hesapları üzerinden yol danışmanları hızlı şekilde cevap vereceklerdir.

Siz de 14 ülkelik Otobüsle Avrupa Turu‘na katılmak isterseniz tüm detaylara Avrupa Rüyası websitesinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yap