Antalya

Antalya Plajları

Türkiye’nin turizm açısından en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Antalya, yeşil ile mavinin buluştuğu manzarasıyla da bulunduğu bu konumu fazlasıyla hak etmektedir. Yaz sezonunda sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan gelen ziyaretçilerin adeta buluşma noktası olmuş durumdadır. Yaz mevsiminde sıcağı iliklerinize kadar hissettiğiniz bu turistik şehrin suları da Ege bölgesinin aksine bir o kadar sıcaktır. Birbirinden ünlü plajlara sahip olan bu şehirde isterseniz küçük bir Antalya Plajları turuna çıkalım.

Antalya’nın Birbirinden Güzel Plajları

KAPUTAŞ PLAJIKaputaş Plajı, Kaputaş Plajı nerede, Kaputaş Plajı nasıl gidilir, Kaputaş Plajı fotoğraf, Kaputaş Plajı denizi, Kaputaş Plajı hakkında bilgi

Kaş ilçesinin sınırları içerisinde bulunan Kaputaş Plajı film karelerinden çıkma görüntüsüyle görenleri kendisine âşık etmektedir. İnişte ve çıkışta epey uzun bir merdiven inip çıkacağınız bu plajda araçlarınız yukarıda kalmakta siz ise aşağıda denize girmektesiniz. Aracınızda değerli herhangi bir eşya bırakmamanızı tavsiye ettiğimiz, girişin ücretsiz olduğu bu güzel plajı Kaş belediyesi işletmekte ve şezlonglardan 22,5 TL ücret alınmaktadır.

KONYALTI PLAJI

1,5 km uzunluğuyla Antalya’nın en uzun plajlarından bir tanesi olan Konyaaltı Plajı, toplam 5 tane plajın birleşmesinden oluşmaktadır. Sabahın erken saatlerinden itibaren oturacak yer bulmakta zorlandığınız bu yerde bulunan tüm plajlar mavi bayraklıdır. Bu plajlarda isterseniz yemek yiyebilir, isterseniz yüzebilir, isterseniz de su sporlarıyla gününüzü gün edebilirsiniz. Halk plajı olduğu için herhangi bir giriş ücreti bulunmayan plajda şezlong ücreti ise 10 TL olarak fiyatlandırılmıştır.

LARA HALK PLAJILara Plajı, Lara Plajı Antalya, Antalya Lara Plajı

Lara plajı 2 km uzunluğa sahip olan ve pek çok özelliği ile ön plana çıkan bir plajdır. Kumlarının romatizma ağrılarına iyi geldiği düşünüldüğünden kimi zaman sağlık nedenleriyle tercih edilmektedir. Çadır kurulumuna izin verildiği için yaz eğitim kampı düzenleyen kurumların en çok tercih ettiği yerdir. Bunun yanı sıra derinleşme mesafesinin bir hayli uzun olduğu bu plaj insanlara aradığı her şeyi fazlasıyla vermektedir. 2017 yılında aldığı mavi bayrak ile daha da güven vermeye başlayan Lara Halk Plajı, arka plan olarak da çam ağaçlarıyla kaplı olmasından dolayı muhteşem bir manzaraya sahiptir. Adı üstünde halk plajı olduğu için giriş ücreti olmayan plajda şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz 10 TL gibi bir miktar ödemeniz gerekmektedir.

İNCİRALTI HALK PLAJI

Lara plajının bittiği yerde bulunan falezlerin üzerinden denize girebileceğiniz bir yer olan İnciraltı Halk Plajı, 2017 yılında mavi bayrak almıştır. Belediyenin işletmesi ile çalışan bu plaj gürültüden uzak olması nedeniyle, sessiz sakin bir güneşlenme ve yüzme şansı tanımaktadır. Antalya’da tüm halk plajlarına giriş ücretsiz olduğu gibi buraya da giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye için toplamda 10 TL ödediğiniz bu güzel plajda, gönlünüzce rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

ÇIRALI PLAJI

Yazın sıcağında Akdeniz’de serin su bulabileceğiniz nadir yerlerden olan Çıralı Plajı merkeze olan 1,5 saatlik uzaklığıyla masmavi ve yeşillikler arasında bir yerde yüzme fırsatı tanımaktadır. Sahilinin taşlık olması dahi ona olan ilgiyi azaltmışa benzemiyor. Caretta carettalara yaptığı ev sahipliğiyle de tanınan bu yerde roma devrinden kalan bir takım kalıntılarda bulmanız mümkündür. Plaja girebilmek için Olimpos Antik Kenti içerisinden geçtiğiniz için kente girebilmek içinde bilet almanız gerekiyor. Plajın suyu Olimpos Antik Kenti‘nde bulunan su kaynaklarından sağlandığı için bir nevi oraların güzelleşmesine de katkıda bulunuyorsunuz. Çıralı plajında bulunan restoranların sizlere sağladığı şezlong ve şemsiyeleri ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz, ancak tabii restorandan birtakım ihtiyaçlarınızı karşılamak şartıyla.

ADRASAN KOYU

Çıralı’ya 20 dakika mesafedeki Adrasan koyu, tüm sahil boyunca konaklayabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz yerler bulunmaktadır.  Antalya’da pek bulamayacağınız bu denli ortamlar arıyorsanız eğer doğru adrestesiniz demektir. Suyu sığ ve kum plajıyla ziyaretçilerine harika bir atmosfer sunmaktadır. Girişin ücretsiz olduğu bu yerde şemsiye için 5 TL ve şezlong içinse 10 TL ödeyerek gün boyu bunlardan yararlanma şansına sahip oluyorsunuz.

PAPAZ KOYU

Kumluca ilçesinin Mavikent mahallesinde bulunan plaj, sessiz ve sakin bir ortamda denize girmek istiyorsanız tamda aradığınız yerde olduğunuzu size göstermektedir. Ormanlık bir alanda bulunan Papaz Koyu, kamp yapanların birinci tercihi olsa da bu eşsiz yeri bilen bir avuç insan tarafından da fazlasıyla tercih edilmektedir. Girişin ücretsiz olduğu bu muhteşem yerde tek sorun en yakın tuvaletin koyun girişinde bulunması ve ortalama 1 km yürümeniz gerektiği gerçeği olduğuyla yüzleşmeniz gerektiğidir.

KORSAN KOYU

Sağında ve solunda 2 tane büyük kaya bulunan Korsan koyu verilen bu ismi fazlasıyla hak etmektedir. Gözlerden ırakta çevre tarafından görülmesi imkânsız bir yerde bulunan koy, arka tarafında ise ağaçlarla kaplıdır. Kamp kuranlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu yerin denizi biraz tuzlu ve kumsalı da taşlıdır. Girişin ücretsiz olduğu bu muhteşem yerde, dilerseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Dilerseniz Bungolow tipi yerlerde de konaklayabileceğinizi hatırlatarak yazımızı sonlandıralım.

Yorum yap